ZAPRASZAMY wszystkie osoby chcące zasmakować sztuki pięknego pisania i nie boją się przy tym pobrudzić dłoni, niezależnie od wieku. Zajęcia będą odbywać się cyklicznie, raz w miesiącu. Każde następne spotkanie to nowy krój pisma, chronologicznie zaczniemy od uncjały, a skończymy na kursywie angielskiej. Pierwszym znakiem, że kaligrafia zawitała do Bydgoszczy będzie wystawa Aleksandry Ćwikowskiej – prowadzącej warsztaty. Zapraszamy na wernisaż 28 września 2015.

Harmonogram sobotnich spotkań:

• 28 września 2015 – otwarcie wystawy
  • 17 października 2015 – zajęcia wprowadzające, historia pisma i zajęcia praktyczne, poznanie pierwszego kroju – uncjały
  • 21 listopada 2015– tekstura
  • 12 grudnia 2015 – fraktura
  • 23 stycznia 2016 – rotunda
  • 20 lutego 2016 – bastarda
  • 12 marca 2016 - minuskuła karolińska i humanistyczna
  • 16 kwietnia 2016
  • 14 maja 2016
  • 4 czerwca 2016

Miejsce: Wojewódzka Biblioteka w Bydgoszczy

Prowadząca:

Aleksandra Ćwikowska – absolwentka Liceum Plastycznego w Bydgoszczy, studentka Konserwacji Skóry i Papieru na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, najmłodszy wykładowca w Krakowskiej Szkole Kaligrafii, Iluminatorstwa i Dziedzin Pokrewnych; dłonie ma zawsze upstrzone atramentem; z jej twórczością można zapoznać się tutaj: www.facebook.pl/Nibme

Czas trwania: 4h od godziny 10:00 do 14:00

Koszt warsztatów: cena regularna 100,00 zł za jedno spotkanie, dla studentów i uczniów 80,00 zł za spotkanie, materiały wykorzystywane na zajęciach w cenie.

Zapisy:

Zapisy proszę kierować mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Przy zapisie proszę podać nr kontaktowy i parę słów o motywacji do nauki. Nie trzeba zapisywać się na cały cykl warsztatów, można dołączyć w każdej chwili i nadrobić dany materiał lub brać udział w zajęciach jednorazowo, uczyć się tylko wybranego kroju, ponieważ do uczestników podchodzimy indywidualnie.

Pytania merytoryczne prosimy kierować na wyżej wskazany adres lub tutaj: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.