Comiesięczne warsztaty pięknego pisania poświęcone kursywie angielskiej, czyli pismu copperplate

BYŁO to dziesięć lat temu, gdy przeprowadziliśmy pierwsze  sobotnie warsztaty kaligrafii w Warszawie. Jeszcze wtedy nie nazywaliśmy się Szkoła Kaligrafii, ale kaligrafowaliśmy przy Trębackiej! Pasjonaci kaligrafii spotykają się w weekendowe poranki i pod czujnym okiem założyciela Szkoły Kaligrafii Grzegorza Barasińskiego zgłębiają tajniki pisma. Zapisujących się ostrzegamy, że do skryptorium nie wchodzi się bezkarnie, jeden kontakt z kaligrafią sprawi, że znajdziecie nową, wspaniałą pasję i zawsze już będziecie chcieli pięknie pisać.

Warsztaty gromadzą z wymierną korzyścią zarówno początkujących, jak i zaawansowanych uczniów, co sprawia, że zajęcia stają się tyglem ożywczych inspiracji, wymiany doświadczeń, serdecznych dyskusji i ustawicznego powtarzania wiedzy. W drugą sobotę miesiąca kaligrafujemy głównie pismem copperplate, ale istnieje również możliwość zgłaszania przed zajęciami własnych potrzeb i propozycji, zwłaszcza z pism, które prowadzący uczy, ale nie ma z nich oddzielnych zajęć. Przecież copperplate jako technika nie musi się ograniczać do alfabetu łacińskiego - do wyboru mamy cyrylicę, pismo greckie, kurrentę, pismo spencerskie itp.
Kursywa angielska, zwana również pismem copperplate, jest uznawana za jeden z najpiękniejszych krojów liter. Nazwa wywodzi się od grawerowania na miedzianej płytce (ang. a copper plate). Na warsztatach uczymy się pisać stalówkami typu fleks, czyli fleksującymi (elastycznymi). Każdy uczestnik sam decyduje, na ile zajęć zamierza przyjść oraz ile zajęć potrzebuje; każdy dostaje ćwiczenia, rady, wskazówki dopasowane do siebie, dlatego na zajęcia przychodzą zarówno zaawansowani kaligrafujący miłośnicy pięknego pisania, traktując je jako konsultacje w problematycznych sprawach, jak i osoby dopiero zaczynające swoją przygodę z kaligrafią. Warsztaty przebiegają według ustalonego przez lata schematu - zaczynamy od krótkiej prelekcji na temat historii pisma, następnie uczestnicy mogą wypróbować przeróżne narzędzia do kaligrafii, po czym prowadzący proponuje ćwiczenia, litery, wprawki na dany poziom, a do następnego etapu przechodzimy po opanowaniu danych umiejętności. Przez całe warsztaty przychodzi się do prowadzącego na korektę. Materiały wykorzystywane na zajęciach są zapewnione, a każdy uczestnik po zajęciach dostaje stalówkę. Po warsztatach podstawowe narzędzia można od razu zakupić. Można płacić kartą! Przerwy można spędzić w naszym kaligraficznym saloniku przy gorącej herbacie lub kawie.

Czas trwania: 4 h od 10.00 do 14.00, czasami jest utworzona druga grupa - proszę wysyłać zapytania na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Cena: 135,00 zł/spotkanie
Prowadzenie: Grzegorz Barasiński

Terminy:
11 września 2021
13 października 2021
13 listopada 2021
11 grudnia 2021
15 stycznia 2022
12 lutego 2022
12 marca 2022
9 kwietnia 2022
14 maja 2022
11 czerwca 2022.

Miejsce: pracownia przy Trębackiej 3/54, Warszawa.

Zapisy przyjmujemy na stronie https://kaligraf.bookero.pl/ - szybko i wygodnie można wybrać termin i wnieść opłatę.
Drogą mailową można wysyłać zapytania o więcej informacji itp. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Hello

Warszawo