Letnia Szkoła Kaligrafii

Letnia Szkoła Kaligrafii Hebdów 2024
English version below

30 czerwca-12 lipca 2024

 Calamus gladio fortior.

M

IĘDZYNARODOWA Letnia Szkoła Kaligrafii od ponad dekady gromadzi miłośników pięknego pisania z różnych zakątków świata - nauczyciele kaligrafii przyjeżdżali do nas na przestrzeni lat z Niemiec, Francji, Iranu i Kanady, podobnież uczniowie z wielu kontynentów zjeżdżali się do tego starego opactwa pielęgnować tę szlachetną sztukę. W tym roku Letnia Szkoła Kaligrafii odbywa się po raz dwunasty, natomiast po raz siódmy w ponorbertańskim klasztorze w zakolu Wisły na na północ od Krakowa. 

Letnia Szkoła Kaligrafii Hebdów 2021
English version below

4-10 lipca 2021

 Scribere aude!

T

EGOROCZNE motto Letniej Szkoły Kaligrafii informuje, że kaligrafia jest wspaniałym, angażującym i pochłaniającym bez reszty hobby. Zmienione chińskie przysłowie - podróż na tysiące mil rozpoczyna się od pojedynczego kroku -  oznacza, że w pięknym pisaniu można się zakochać, stawiając już pierwszą literę. A warto nadłożyć drogi, żeby właśnie znaleźć w Hebdowie we wspaniałym towarzystwie miłośników kaligrafii. Międzynarodowa Letnia Szkoła Kaligrafii gromadzi tutorów i uczestników z różnych zakątków świata - nauczyciele kaligrafii przyjeżdżali do nas na przestrzeni lat z Niemiec, Francji, Iranu i Kanady, a jeden z uczestników pobił rekord odległości, przyjeżdżając z Singapuru (pozdrawiamy Cię, Gwyn!). Letnia Szkoła Kaligrafii odbywa się po raz dziesiąty, natomiast po raz piąty w starym ponorbertańskim opactwie w zakolu Wisły na północ od Krakowa. 

Letnia Szkoła Kaligrafii Hebdów 2022
English version below

3-9 lipca 2022

 Dum spiro, scribo.

W

ARTO znaleźć się w Hebdowie we wspaniałym towarzystwie miłośników kaligrafii. Międzynarodowa Letnia Szkoła Kaligrafii gromadzi tutorów i uczestników z różnych zakątków świata - nauczyciele kaligrafii przyjeżdżali do nas na przestrzeni lat z Niemiec, Francji, Iranu i Kanady. W tym roku Letnia Szkoła Kaligrafii odbywa się po raz jedenasty, natomiast po raz szósty w starym ponorbertańskim opactwie w zakolu Wisły na północ od Krakowa. 

English version below

2-8 lipca 2023

 Friends of a feather flock together.

W

ARTO znaleźć się w Hebdowie we wspaniałym towarzystwie miłośników kaligrafii. Międzynarodowa Letnia Szkoła Kaligrafii gromadzi tutorów i uczestników z różnych zakątków świata - nauczyciele kaligrafii przyjeżdżali do nas na przestrzeni lat z Niemiec, Francji, Iranu i Kanady. W tym roku Letnia Szkoła Kaligrafii odbywa się po raz jedenasty, natomiast po raz szósty w starym ponorbertańskim opactwie w zakolu Wisły na na północ od Krakowa. 

English version below

12-18 lipca 2020
19-25 lipca 2020

 A journey of a thousand miles begins with a single... letter.

T

EGOROCZNE motto Letniej Szkoły Kaligrafii informuje, że kaligrafia jest wspaniałym, angażującym i pochłaniającym bez reszty hobby. Zmienione chińskie przysłowie - podróż na tysiące mil rozpoczyna się od pojedynczego kroku -  oznacza, że w pięknym pisaniu można się zakochać, stawiając już pierwszą literę. A warto nadłożyć drogi, żeby właśnie znaleźć w Hebdowie we wspaniałym towarzystwie miłośników kaligrafii. Międzynarodowa Letnia Szkoła Kaligrafii gromadzi tutorów i uczestników z różnych zakątków świata - nauczyciele kaligrafii przyjeżdżali do nas z Niemiec, Francji, Iranu i Kanady, a jeden z uczestników pobił rekord odległości, przyjeżdżając z Singapuru (pozdrawiamy Cię, Gwyn!). Letnia Szkoła Kaligrafii odbywa się po raz dziewiąty, natomiast po raz trzeci w starym ponorbertańskim opactwie w zakolu Wisły na północ od Krakowa. 

Letnia Szkoła Kaligrafii Hebdów 2019
English version below

30 czerwca-6 lipca 2019
7-13 lipca 2019

 Vita sine litteris mors est et hominis vivi sepultura.

M

OTTO znaczy: Życie bez kaligrafii to śmierć i grób żywego człowieka. Brzmi dosadnie, ale podczas Letniej Szkoły zbierają się miłośnicy kaligrafii, dla których litery to bardzo ważny element życia. Międzynarodowa Letnia Szkoła Kaligrafii, gromadząca i tutorów, i uczestników z różnych krajów świata, odbywa się w starym ponorbertańskim opactwie na północ od Krakowa w pierwszej połowie lipca. 

Letnia Szkoła Kaligrafii Hebdów 2018
English version below

1-7 lipca 2018
8-14 lipca 2018

 Scribere necesse est.

Z

NAMY termin, znamy miejsce, znamy też nowe motto: Scribere necesse est. W przyszłym roku na pewno zaprosimy wspaniałych tutorów, będzie moc atrakcji, a drugi turnus po próbie generalnej w 2017 na pewno prowadzony w języku angielskim. I w ten sposób powstaje International Summer School of Calligraphy & Illumination... A pierwszy turnus siódmej edycji w dniach 1-7 lipca 2018 będzie jubileuszowym, dziesiątym turnusem Letniej Szkoły Kaligrafii w ogóle.