Warsztaty kaligrafii we Wrocławiu

Sobotnie warsztaty pięknego pisania dla początkujących we Wrocławiu. Trenuj cierpliwość, opanowanie i skupienie

ZIEDZINAD sztuki, jaką jest Kaligrafia, uczy nie tylko pięknie pisać, estetycznie patrzeć, poprawnie komponować. Nauka kaligrafii wyrabia cierpliwość, wspiera opanowanie, wzmacnia skupienie, łącząc to wszystko w dobry nawyk i kształtując dobry charakter. Sobotnie spotkanie z kaligrafią wprowadza uczestników w świat piśmiennictwa, którego historię może napisać każdy, kto potrafi piórem okiełznać atrament na papierowej karcie. Od czego zacząć, dowiecie się podczas zajęć. Niezależnie od tego, czy dopiero rozpoczynacie przygodę z kaligrafią,  czy piszecie jej kolejny rozdział, znajdziecie coś dla siebie. Przychodząc na spotkanie, zabierzcie ze sobą dobry humor; wszystkie potrzebne materiały będą na Was czekać.

Termin: 01 czerwca 2019
Tekstura
Tekstura jest powszechnie znana pod nazwą pisma gotyckiego. Równe, osadzone blisko siebie znaki, tworzące zwarty szyk o wyraźnym rytmie to główne cechy tego kroju. Nazwa pochodzi od łacińskiego słowa textura – tkanina (texo – tkam, splatam), która dobrze oddaje wygląd strony zapisanej tym pismem, przypominającym tkaninę o gęstym splocie.

Godzina: 10:00 – 14:00

Koszt: 100,00 zł


Termin: 29 czerwca 2019
Pismo rondowe
Pismo rondowe swoją nazwę zawdzięcza okrągłym formom litery. Obłe, równe litery składają się na bardzo ozdobny krój pisma, który swoimi korzeniami sięga XVI-wiecznej Francji.

Godzina: 10:00 – 14:00

Koszt: 100,00 zł

 

Materiały wykorzystywane na zajęciach w cenie, szczegółówy temat zajęć lub specjalne potrzeby każdy może indywidualnie ustalić z prowadzącym.Warsztaty odbywają się w Krzywym Kominie przy ul. Stanisława Dubois 33-35a, Wrocław.

Zapisy, zapytania prosimy kierować mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W mailu proszę zamieścić: imię i nazwisko, numer kontaktowy, parę słów o swojej motywacji do nauki kaligrafii.

Liczba miejsca na każde zajęcia ograniczona, decyduje kolejność wpłat.

 

Prowadzący Woyciech Woytas

Od zawsze towarzyszył mu rysunek; już w dzieciństwie wypełniając czas wolny i zwalczając nudę zapełniał wieloma odcieniami szarości biel szorstkiego papieru. Dorastając na Lubelszczyźnie, postanowił wyruszyć w Polskę spragniony przygód. W podróży zwanej życiem miał okazję zbierać doświadczenie w takich miastach jak Warszawa, Poznań i Łódź, gdzie ukończył Akademię Sztuk Pięknych na wydziale Grafiki i Malarstwa, zajmując się typografią, by następnie poszerzyć swoje horyzonty o dziedziny intermedialne na wydziale Sztuk Wizualnych. Obecnie pisze kolejny rozdział swojej podróży pod tytułem Wrocław, gdzie mieszka i spełnia swój artystyczny obowiązek wobec kaligrafii. Wychował go Rysunek, serce skradła mu Kaligrafia, a wynikiem tej miłości jest piękne życie, którym chce się podzielić ze światem.