Warsztaty kaligrafii dla dzieci

WARSZTATY dla dzieci i młodzieży - propozycja zajęć z pięknego pisania dla grup szkolnych lub indywidualne spotkania.

PREZENTUJEMY kolejną możliwość warsztatów kaligrafii dla uczniów - lekcje zamawiane do szkoły. Warsztaty trwają 2 h lekcyjne, materiały (tj. atrament, pióra, inne pomoce) są zapewnione, poziom dopasowujemy do wieku uczniów (i również zaawansowania w kaligrafii), natomiast temat jest ustalany z nauczycielem. Warsztaty kaligraficzne mogą być dopełnieniem lekcji języka polskiego, angielskiego, historii, wiedzy o kulturze, również katechezy poprzez takie tematy jak:

1. Jak ładnie pisać - ćwiczenia na piękne pisanie, przypomnienie wzorca szkolnego liternictwa, wprowadzenie w naukę kursywy angielskiej; piszemy głównie miękkimi ołówkami (poziom podstawowy).
    2. Uncjała - czytelne i eleganckie pismo z przełomu III-IV wieku wykonywane stalówką szeroko ściętą (poziom podstawowy).

Terapia logopedyczna w ujęciu kaligraficznym

Terapia logopedyczna w ujęciu kaligraficznym to zajęcia prowadzone przez - Zuzannę Filarowicz, dyplomowanego logopedę z kilkuletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi. Opracowana z myślą o dzieciach z trudnościami w linearnym przetwarzaniu bodźców wzrokowych, słuchowych, czasowych i przestrzennych (z dysleksją), które mają problemy z ortografią, interpunkcją, czytaniem ze zrozumieniem itp.
W czasie zajęć (60 min) dziecko ćwiczy umiejętności: analizy i syntezy wzrokowej, operacji myślowych, ortografię, ciche i głośne czytanie ze zrozumieniem, redagowanie krótkich teksów, wyraźne i czytelne pismo. Większość ćwiczeń zawiera elementy kaligrafii, mające pomóc dziecku w opanowaniu poprawnej grafii pisma, jak i jego ortografii.

Terminy zajęć do uzgodnienia indywidualnie.
Koszt pojedynczych zajęć (1h) to 60 zł.

Warsztaty kaligrafii dla dzieci w Krakowie

WARSZTATY dla dzieci odbywają się w pracowni kaligrafii przy Grodzkiej 60/12A w Krakowie w środy w godz. 16:00-17:00. Koszt pojedynczych zajęć to 30,00 zł od dziecka i 10,00 zł od jego rodzeństwa lub rodzica. Warsztaty są skierowane do uczniów z problemami dyslektycznymi i tymi, którzy chcą poznać tajniki kaligrafii.

Lekcja muzealna i warsztat kaligrafii średniowiecznej

kLASZTOR Ojców Karmelitów na Piasku w Krakowie posiada bogate zbiory manuskryptów - pięknie iluminowane księgi, graduały, antyfonarze czy starannie pisane noty zachwycają nas po setkach lat dbałością wykonania, precyzją i żywymi kolorami. Bogactwo zasobów muzeum OO. Karmelitów przyciąga nie tylko znawców tej materii, ale także początkujących skrybów i miłośników pięknego pisania.

Chcąc przybliżyć młodzieży szkolnej sztukę średniowiecza, Krakowska Szkoła Kaligrafii, Iluminatorstwa i Dziedzin Pokrewnych wraz z OO. Karmelitami na Piasku zapraszają uczniów szkół podstawowych i gimnazjów na lekcję muzealną oraz warsztaty kaligrafii  średniowiecznej. Uczestnicy najpierw zwiedzają skarbiec, gdzie zachwycają swoim pięknem bogato iluminowane manuskrypty, a następnie poznają tajniki kaligrafii średniowiecznej.

Obecnie warsztaty nie odbywają się. Zapraszamy na inne zajęcia kaligraficzne.

Kaligrafia w WBP w Krakowie

Warsztaty kaligrafii organizowane we współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Krakowie

Zapraszamy wszystkich uczniów szkół podstawowych na bezpłatne warsztaty kaligraficzne.Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Zajęcia odbywają się przy ulicy Rajskiej 1, w Oddziale dla Dzieci (pokój 48) Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej, co tydzień w poniedziałek o godzinie 9:00 i 10:30 przez cały rok szkolny.

Warsztaty trwają około 70 minut i w tym czasie uczniowie utrwalają sobie staranne pismo szkolne oparte na pierwszym historycznym kroju wprowadzonym do oświaty, czyli kursywie angielskiej. Uczestnicy warsztatów poznają ćwiczenia na poprawę pisma odręcznego, mają okazję pisać gęsim piórem oraz różnymi rodzajami stalówek. Meteriały używane na zajęciach zapewnia firma Kaligraf; uczniowie na zajęcia przynoszą jedynie zeszyty w cienkie linie (w trzy linie) lub kartki w kratkę - wystarczy jedna kartka dla ucznia. Dla zainteresowanych uczestników warsztatów Kaligraf przygotował specjalną promocję - cena za najtańszy uczniowski zestaw do kaligrafii (obsadka i stalówka) wynosi 6,00 zł.

Dla nauczycieli i wychowawców Krakowska Szkoła Kaligrafii opracowała kursy kaligrafii w oświacie, a dla wychowanków warsztaty kaligrafii w szkole. Więcej informacji można uzyskać pisząc na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zachęcamy również do przeczytania relacji z takich zajęć w jednej z krakowskich szkół. Przekazujemy również rodzicom i nauczycielom informację o cyklicznym konkursie kaligraficznym w Rajbrocie.