Kurs kaligrafii copperplate w Warszawie

Semestralne warsztaty kaligrafii Copperplate w Warszawie

cHCECIE nauczyć się kaligrafii, ale jeszcze nie potraficie wymienić kilku różnych krojów pisma, a nazwę "Copperplate" słyszycie po raz pierwszy; pismo kaligraficzne kojarzy się Wam z esami-floresami, a ostatni raz pióro trzymaliście na maturze. A my Wam udowodnimy, że pismem Copperplate jesteśmy otoczeni zewsząd, gdyż pojawia się na czekoladach Wedla, pralinkach, perfumach, na szyldach eleganckich butików i szykownych salonów. W dodatku zapewniamy, że też będziecie mogli posługiwać się na co dzień szlachetnym, wypracownym charakterem pisma, jak to przed wojną każdy potrafił.

Pismo copperplate w przemyślany sposób rozwinęło wcześniejsze rozwiązania łączenia liter i szybkiego pisania (choćby w takim piśmie jak italika), natomiast dzięki zastosowaniu oryginalnego sposobu tworzenia kresek grubych i cienkich (to znaczy przez naciskanie narzędzia podczas ruchu w dół) stało się wręcz istotą kaligrafii - połączenie piękna, logiki i użyteczności, albowiem copperplate został stworzony nie tylko dla szybkiego pisania, ale i też szybkiego czytania. Technikę copperplate'a przejęły inne pisma, takie jak kurrenta, pismo spencerskie, nowożytna cyrylica. Copperplate może też pojawić się pod nazwą pismo angielskie, kursywa angielska, pismo rondowe, rondówka, a po angielsku English Round Letter, Ladies' Hand, Engrossers' Script, Engravers' Script.

Semestralny kurs trwa 28 h, raz w tygodniu 2 h - takie zajęcia pozwalają osiągać najlepsze rezultaty w sztuce kaligrafii. Śmiało możemy porównać kaligrafowanie z nauką języków albo gry na istrumencie muzycznym, podczas których regularność i planowość najkorzystniej wpływają na osiąganie postępy.

Terminy w semestrze letnim 2019:

• grupa wtorkowa, w godz. 16.30-18.30 lub w godz. 20.00-22.00;
  • grupa środowa, w godz. 17.00-19.00;
  • grupa czwartkowa, w godz. 8.30-10.30;
  • grupa piątkowa, w godz. 16.30-18.30.

Warsztaty rozpoczną się w pierwszym tygodniu marca, tj. od 5 marca 2019.

Terminy w semestrze zimowym 2018:
  • grupa wtorkowa, godz. 17.30-19.30, pierwsze zajęcia 9 października; kolejne 16, 23, 30 października 2018, 6, 13, 20, 27 listopada 2018, 4, 11, 18 grudnia 2018, 8, 15, 22 2019 (dwa ostatnie miejsca);
  • grupa środowa (dedykowana kontynuującym kurs, ale także zapraszamy początkujących, jeśli termin jest dogodny), godz. 17.00-19.00, pierwsze zajęcia 10 października 2018, kolejne 17, 24, 31 października 2018, 7, 14, 21, 28 listopada 2018, 5, 12, 19 grudnia 2018, 9, 16, 23 stycznia 2019;
  • czwartek, godz. 8.30-10.30, pierwsze zajęcia 11 października 2018, kolejne: 18, 25 października 2018, 8, 15, 22, 29 listopada 2018, 6, 13, 20 grudnia 2018, 10, 17, 24, 31 stycznia 2019.

Istnieje możliwość, że otworzymy inne grupy. Jeśli żaden z powyższych terminów nie jest odpowiedni, warto napisać mail o oczekiwaniu na inny termin na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Ewentualne zmiany terminów prowadzący uzgodni z uczestnikami.

Miejsce: skryptorium przy Trębackiej 3/54, Warszawa, V piętro.

Cena: 690,00 zł/semestr; dla studentów 550,00 zł; pojedyncze spotkanie kosztuje 65,00 zł. Wszyscy, którzy zapiszą się na kurs copperplate i wpłacą zaliczkę (200,00 zł) odpowiednio do końca 31 lipca 2018 (na semestr zimowy) lub do 31 grudnia 2018, mogą skorzystać z ceny studenckiej. Na warsztatach uczestnicy mogą korzystać ze szkolnych atramentów i papierów, można pożyczyć obsadkę; w papier do pracy końcowej i w stalówki uczestnicy zaopatrują się we własnym zakresie (nauczyciel pomaga w wyborze).

Link do Sklepu Kaligrafa: https://calligraphers.eu

Zapisy: drogą mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (na warsztaty warszawskie przygotowaliśmy specjalny adres mailowy); przy zapisach koniecznie prosimy o podanie imienia i nazwiska, napisanie kilku słów o motywacji do nauki, zostawienie numeru kontaktowego. Proszę także zaznaczyć, o jaki warsztat chodzi (miasto, dzień, godzina).

Czy trzeba się zapisać na dwa semestry od razu? Nie, można zacząć od jednego semestru copperplate, a później wybrać inny kurs.

Czy można odrabiać zajęcia? Tak, w miarę możliwości prowadzącego i wolnych miejsc w grupie można odrabiać nieobecności na warsztatach w inne dni.

Czy liczba miejsc jest ograniczona? Tak, wolne miejsca w popularniejszych terminach szybciej się wyczerpują, dlatego nawet studenci nie powinni zwlekać z wczesnym zapisaniem się na warsztaty.

Kurs kaligrafii kursywy angielskiej w Warszawie

Kurs kaligrafii
COPPERPLATE

* z jakich elementów składa się litera?

* w którym miejscu zacząć pisanie owalu?

* jak łączyć litery w wyrazach?

* jakimi stalówkami osiągnę najlepsze efekty?

* how to master Copperplate Script?!