Jeśli umiesz pisać, naucz się kaligrafować!

Warszawskie semestralne warsztaty w skryptorium przy ulicy Trębackiej 3/54

W  PAŹDZIERNIKU wracamy do skryptorium i kontynuujemy warsztaty rozpoczęte w marcu. Realizujemy plan semestru letniego jesienią i zimą! Grupy są już utworzone, ale chętnie mogą jeszcze się zapisać i wybrać dla siebie dogodną porę dnia - wieczór albo poranek. Ponadto przypominamy, że warsztaty sobotnie także ruszyły!

Program pism podstawowych został tak przygotowany, aby słuchacze mogli znaleźć interesujące ich kierunki rozwoju. Dlatego adepci kaligrafii poznają różnorodne narzędzia do pisania: stalówki w obsadkach, ptasie pióra, patyki, pędzle, pióra wieczne, narzędzia alternatywne oraz takie media, jak atramenty, tusze, tempery, zagęszczone akwarele, imitacje złota i srebra, ale przede wszystkim poznają wiele różnych krojów liter i będą pisali m.in. uncjałą, minuskułą karolińską i humanistyczną, pismem foundational. Ale lista krojów nie na tym się kończy, a prowadzący chętnie ustali jakieś pisma z uczestnikami!  Jak zostało powiedziane na warsztatach, poziom podstawoych oznacza nie tylko szlifowanie umiejętności kaligraficznych, ale także kompozycyjnych na trudniejszych/innych wersjach poznanych krojów pisma.

Druga propozycja to nauka pisma copperplate - wszyscy znają ten krój jako pismo z zawijasami, inne nazwy to pismo angielskie, pismo rondowe, Enrgrosser's Script. Powstało nie tylko do szybkiego pisania, ale i do szybkiego czytania, a polskie pismo elementarzowe jest bardzo dalekim potomkiem copperplate'a.

Kurs semestralny trwa 28 h i składa się czternastu 2-godzinnych spotkań. Większość materiałów wykorzystywana na zajęciach w cenie (papier, media, można zawsze pożyczyć obsadkę), natomiast w stalówki jako przedmioty dość osobiste należy zaopatrywać się samodzielnie - można je nabyć po zajęciach u prowadzącego.

Zapraszamy także na stronę naszego firmowego sklepu

oraz https://www.facebook.com/calligraphers.eu

Miejsce: skryptorium przy Trębackiej 3/54, Warszawa

Terminy do wyboru:

  • poniedziałek 17.00-19.00, copperplate,
  • wtorek 19.30-21.30, pisma podstawowe,
  • środa 19.30-21.30, pisma podstawowe,
  • czwartek 8.30-10.30, copperplate/pisma podstawowe

W piątki o 19.00 grupa jest już zamknięta, można w ten dzień umawiać się na ewentualne odrabianie nieobecności.

Cena: 690,00 zł/semestr; dla studentów 600,00 zł; pojedyncze spotkanie kosztuje 65,00 zł.  https://www.facebook.com/Kaligrafia/

Zapisy i opłaty zarówno na warsztaty sobotnie, jak i semestralne przyjmujemy przez stronę https://kaligraf.bookero.pl/

Zapytania można wysyłać na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..