Osiem godzin intensywnych warsztatów poświęconych pismu coppeprlate

W  SOBOTĘ 20 grudnia 2014 rokuzapraszamy na specjalne warsztaty w Warszawie - 8-godzinne seminarium kaligraficzne z kursywy angielskiej, czyli Copperplate Script, na poziomie podstawowym i zaawansowanym. Warsztaty są skierowane dla miłośników pięknego pisania, którzy nawet nie mieli do tej pory styczności z przyborami do kaligrafii, a także dla wszystkich literników i innych zawodów, które w centrum zainteresowania stawiają literę.

Warsztaty będę trwały od 10:00 do 18:00 z półgodzinną przerwą obiadową (w Domu Kultury jest kawiarenka). Zajmiemy się takimi zagadnieniami jak kaligrafowanie ołówkiem, planowanie tekstu ołówkiem, korzystanie z 10 rodzajów stalówek do kaligrafii, próby na różnych papierach, technika kaligrafowania pędzlem. Będziemy studiować wzory kursywy angielskiej wg XVIII-wiecznych angielskich mistrzów, w tym głównie G. Bickhama, Italian Copperplate Script, Spencerian Script, polskie znaki diakrytyczne.

Koszt: cena regularna 180,00 zł, dla uczniów i studentów do 26 roku życia 150,00 zł. W cenie materiały, wzorniki, syllabus o kaligrafii Copperplate, 5 stalówek na własność.

Przy zgłoszeniu i wpłacie do końca listopada cena dla wszystkich 150,00 zł.

Seminarium kaligraficzne - Copperplate - 20 grudnia 2014