Warsztaty we Wrocławiu

Sobotnie warsztaty pięknego pisania dla początkujących we Wrocławiu. Trenuj cierpliwość, opanowanie i skupienie

ALIGRAFIA Kuczy nie tylko pięknie pisać, ale i estetycznie patrzeć, poprawnie komponować, lepiej się wyrażać. Sobotnie spotkanie z kaligrafią to cykl poświęcony pismu od starożytności aż do czasów współczesnych. Na zajęciach poznajemy budowę poszczególnych znaków, jak z nich korzystać, w jaki sposób trenować, aby osiągnąć biegłość w tej sztuce. Wykorzystujemy szerokie spektrum narzędzi, analizując pisma od strony historycznej i ewolucji na przestrzeni wieków.

Warsztaty kaligrafii we Wrocławiu

Sobotnie warsztaty pięknego pisania dla początkujących we Wrocławiu. Trenuj cierpliwość, opanowanie i skupienie

ZIEDZINAD sztuki, jaką jest Kaligrafia, uczy nie tylko pięknie pisać, estetycznie patrzeć, poprawnie komponować. Nauka kaligrafii wyrabia cierpliwość, wspiera opanowanie, wzmacnia skupienie, łącząc to wszystko w dobry nawyk i kształtując dobry charakter. Sobotnie spotkanie z kaligrafią wprowadza uczestników w świat piśmiennictwa, którego historię może napisać każdy, kto potrafi piórem okiełznać atrament na papierowej karcie. Od czego zacząć, dowiecie się podczas zajęć. Niezależnie od tego, czy dopiero rozpoczynacie przygodę z kaligrafią,  czy piszecie jej kolejny rozdział, znajdziecie coś dla siebie. Przychodząc na spotkanie, zabierzcie ze sobą dobry humor; wszystkie potrzebne materiały będą na Was czekać.

Niedzielne popołudnie przy kawie i stalówką w dłoni - warsztaty kaligrafii copperplate w Szarej Wronie we WrocławiuSzara Wrona - logo

ISMOP copperplate wszyscy znamy - nawet jeśli nie kojarzymy tej nazwy. Litery, które poznajemy w polskich szkołach, oparte są na XVIII-wiecznej kursywie angielskiej, czyli właśnie Copperplate Script, z ozdobami i zawijasami, esami-floresami. Na warsztaty kaligrafii 22 maja 2016 w godz. 16:00-20:00 w kawiarni Szara Wrona we Wrocławiu zapraszamy zarówno poczatkujących, jak również zaawansowanych.